Agnieszka Górecka
W naszym Gimnazjum mam przyjemność jako dyrektor współpracować z zespołem wspaniałych, twórczych nauczycieli.
Z wykształcenia jestem filologiem hiszpańskim, z zawodu i zamiłowania tłumaczem konferencyjnym i nauczycielem zawodu tłumacza (przez kilkanaście lat w katedrze Unesco UJ), choć przez ostatnie kilka lat tłumaczę mało: 🙁 – staram się być głównie narzędziem Pana Boga przy tworzeniu i prowadzeniu Fundacji Ziarnko Maku oraz Szkół Montessori ?.
Moją fascynacją są ludzie, lubię ich spotykać, słuchać i nimi się zachwycać, patrzeć jak każdy z nas i każde z naszych dzieci jest osobnym, niepowtarzalnym światem. Jestem fanem Matki Teresy z Kalkuty.
Kocham książki, księgi, metafory i obrazy poezji (taki język najlepiej rozumiem). Chętnie bym poznała Krystynę, córkę Lawransa i… Geralta z Rivii.
Jak powietrza potrzebuję zniknąć czasem w górach. Lubię wędrowanie na nartach, wyprawy kajakowe i wszelkie inne podróże. W wolnych chwilach lepię sobie z gliny…
Joanna Lubecka
W szkole uczę historii, jestem absolwentką historii Uniwersytetu Jagiellońskiego i doktorem nauk politycznych.
Łączenie historii i teraźniejszości jest moją pasją. Najbardziej interesują mnie zagadnienia związane z historią Niemiec w XX wieku i tego tematu dotyczy najwięcej moich artykułów (niektóre można przeczytać w Dzienniku Polskim). Jestem pracownikiem naukowym w Akademii Ignatianum w Krakowie i krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Przez 7 lat byłam również redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Kultura i Polityka”.
Moją pasją są książki (czytanie jest moim nałogiem i staram się to robić prawie wszędzieJ). Jestem wielbicielem Europy Środkowej i ciągle nie mogę się nadziwić, ile w niej ciekawych miejsc (lubię muzykę punk po czesku i tyrolskie sukienkiJ). Uwielbiam też chodzić po górach i jeździć na nartach.
Karolina Mól
Pedagog specjalny, nauczyciel pracy własnej.
Jestem absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę w dziedzinie oligofrenopedagogiki, docelowo zaś neurologopedii. Od pierwszego kontaktu z pedagogiką Marii Montessori jestem nią zafascynowana. W wolnych chwilach realizuję swoje pasje. Tańczę zumbę, tańce latino, strzelam i podróżuje. Z racji tego, że nazwisko zobowiązuje uwielbiam czytać książki , najbardziej z zakresu psychologii, neuropsychologii:). W pracy kieruje się słowami Carla Rogersa “Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania, można jedynie stworzyć warunki zezwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości”. I to właśnie dzieję się w naszej szkole:)!
Daniel Pochaba
W Gimnazjum Montessori nauczyciel matematyki, wychowawca, instruktor żonglerki. Wykształcenie: mgr matematyki, absolwent Wydziału Matematyki Stosowanej AGH, ukończony kurs pedagogiczny, kurs pedagogiki Marii Montessori oraz kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki.
Doświadczenie zawodowe: przez 7 lat nauczyciel w Integracyjnej Szkole Podstawowej w Radwanowicach, od ponad roku nauczyciel w Gimnazjum Montessori.
Zainteresowania:
- podróże, organizacja wydarzeń kulturalnych (SLOT), bieganie, żonglerka, fotografia, muzyka,
- nauczanie matematyki poprzez wspólne rozwiązywanie otwartych, trudnych problemów oraz pozytywne podejście do popełnianych błędów.
Kamil Cyganik
W Gimnazjum Montessori nauczyciel języka polskiego, wychowawca, szef scholi.
Urodzony w Krakowie, obecnie dumny mieszkaniec podkrakowskiej wsi Nielepice. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 20 lat nauczyciel języka polskiego z doświadczeniem obejmującym wszystkie poziomy, od zerówki w eksperymentalnej szkole prywatnej po maturzystów w zespole szkół dla osób głuchoniemych i niedosłyszących. Od ośmiu lat trener mnemotechnik i efektywnego czytania. Sporadycznie literat i dziennikarz. Należy do wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Gałąź Sykomory. Zna kilka akordów gitarowych. Podróżuje. Ma żonę i troje dzieci, z którymi pasjami gra w planszówki. Z najmłodszym synem od niedawna szuka „skarbów” w ramach Geocachingu.
Joanna Pelczar
Ukończyłam studia biologiczne na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Z wykształcenia i z zamiłowania jestem nauczycielem. W Gimnazjum Montessori uczę dwóch spokrewnionych ze sobą przedmiotów: biologii i chemii. Jestem członkiem zespołu prowadzącego przedmioty ścisłe, prowadzę również kółko przyrodnicze. Jako nauczyciel i wychowawca realizuję swoją pasję pracy z młodzieżą. Prywatnie uwielbiam bliskie i dalekie podróże, poznawanie nowych ludzi i ich kultury. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, chodzę po górach i słucham dobrej muzyki.
Tomasz Podstawski
W Gimnazjum Montessori uczę dwóch przedmiotów: geografii i języka angielskiego.
Pochodzę z Krosna – przyszłej stolicy Wszechświata. Ukończyłem dwa kierunki na Uniwersytecie Jagiellońskim: filologię angielską, na której szczególnie zainteresowałem się opowiadaniami powstałymi po wojnie w Wietnamie, oraz geografię, gdzie zaciekawił mnie zwłaszcza temat klimatu miasta. W nauce staram się zwrócić uwagę na praktyczne wykorzystanie zdobywanej wiedzy. Moje zainteresowania to mikroklimatologia, literatura amerykańska, myrmekologia.
Ewa Kosturkiewicz
Ukończyłam studia na kierunku „Fizyka z matematyką” na Uniwersytecie Pedagogicznym, oraz Astrofizykę i kosmologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie jestem doktorantem astronomii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W szkole uczę fizyki, oraz prowadzę kółka fizyczne i astronomiczne. Praca z młodzieżą zawsze była mi bliska, najpierw w kręgach harcerskich, potem jako animator w Ruchu Światło-Życie. W wolnych chwilach poświęcam się głównie pasji astronomicznej. Lubię także spotykać nowych ludzi i podróżować (także stopem).
oraz inni:
- Paweł Minorowicz – WF, EDB
- Łukasz Sawic – WF
- Magdalena Szypenbeil – Tracz – WOS
- Witold Żiżka – muzyka
- Hanka Kukieła – malarstwo, historia sztuki
- Łukasz Pawłucki – informatyka
- Anna Cisowska – j. hiszpański
- Kamil Bluszko – j. hiszpański, wychowawca
- Robert Rapińczuk CR – katecheza
- Joanna Pelczar – biologia, chemia
- Ewa Kosturkiewicz – fizyka
- Tomasz Podstawski – geografia, angielski
- Wojciech Mleczko CR – wychowawca