Wykład p. Richarda Lucasa

Środowy wykład wygłosił pan Richard Lucas, Brytyjczyk, który od 26 lat mieszka w Polsce i ma polskie obywatelstwo.
Wykład był prowadzony w nietypowy sposób, raz po polsku a raz po angielsku, przez co wzbudzał większe zainteresowanie ze strony uczniów.
Wykładowca zaprezentował nam kilka ciekawych, krótkich filmów. Mogliśmy na przykład zobaczyć szkockie dzieci śpiewające piosenkę o historii Polski. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał nam o krótkich wykładach prezentowanych w ramach międzynarodowego projektu o nazwie TED. Pan Richard jest kuratorem TEDxKazimierz, czyli polskiej edycji tego bardzo popularnego projektu. W jednym z prezentowanych w ramach TEDx wystąpień, o znanym niedźwiedziu Wojtku, maskotce polskiej armii we Włoszech podczas II Wojny Światowej opowiadał jego ostatni żyjący opiekun. Pan Richard jest też inicjatorem ustawienia pomnika Wojtka w parku Jordana.
Wykład był bardzo interesujący. Wszystkim bardzo się podobał, dlatego pan Richard został pożegnany gromkimi brawami.

(Maria Zarzycka, klasa II GIM)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.