Wolontariat u Bonifratrów

W październiku gościliśmy w naszej szkole brata Leopolda Szatkowskiego, bonifratra z krakowskiego konwentu. Brat, który na co dzień wspiera modlitwą i dobrym słowem chorych i umierających, podzielił się z nami wieloma bardzo ciekawymi aspektami swojej posługi.

Mogliśmy bliżej poznać historię życia i odkrywania powołania św. Jana Bożego, założyciela zakonu oraz charakter szczególnej misji bonifratrów pośród chorych w różnych częściach Polski i Europy.

Na przestrzeni wieków wiele osób wspomagało i nadal wspomaga pracę misję Braci i Sióstr Szpitalnych w sposób dobrowolny, wolontaryjny. Z uwagą przysłuchiwaliśmy się słowom brata Leopolda na ten temat i zapragnęliśmy zasilić szeregi włączając się w wolontariat towarzyszący, apteczny i akcyjny.

Wolontariat towarzyszący w szpitalu: przy łóżku chorego (rozmowa, uśmiech, życzliwość). Uczniowie w parach odwiedzają chorych wraz z br. Leopoldem. Zawsze można zgłosić chęć udziału w tym rodzaju wolontariatu i wpisać się do szkolnego kalendarza odwiedzin.

Wolontariat apteczny: wsparcie pracą manualną (np. składanie torebek na zioła) apteki bonifraterskiej „Uzdrowienie Chorych”.

Wolontariat akcyjny: zachęcamy do pomocy także Rodziców i Rodzeństwo!

animacja Eucharystii w szpitalu: w każdy pierwszy czwartek miesiąca, godz. 17.00

Osoby chętne do współpracy w przygotowaniu oprawy (śpiew, instrumenty, czytania mszalne…) prosimy o zgłaszanie się kilka dni wcześniej do Sekretariatu naszej szkoły.

„Mikołajki” i obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza: na początku grudnia w godzinach przedpołudniowych grupa naszych uczniów odwiedzi szpitalne oddziały wraz ze św. Mikołajem.

W lutym: Międzynarodowy Dzień Chorego. W tym dniu przygotowujemy „niespodziankę” chorym i pamiętamy o nich w modlitwie.

Serdecznie i z całego serca zapraszamy do współpracy w wolontariatem szkolnym.

Szpital bonifraterski prowadzi również inne rodzaje wolontariatu dla młodzieży i dorosłych: warto odwiedzić internetową stronę: http://bonifratrzy.pl/szpital-krakow/ i napisać na adres wolontariat.bonifratrzy.krakow@gmail.com

img_4867

img_4870

Bookmark the permalink.

Comments are closed.