SZARE SZEREGI – gra terenowa

Dnia 2 marca uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali grę terenową tematycznie związaną z działalnością Szarych Szeregów. Inicjatorkami tego pomysłu były Justyna, Anka i Nina, które w porozumieniu z nauczycielami opracowały fabułę, zadania oraz plan działania.

Przychodząc rano do szkoły większość uczniów nie wiedziała, że tego dnia ma odbyć się gra terenowa. Jednak o godzinie 8 zamiast zwykłych prezentacji pani Magda przeprowadziła lekcję o Szarych Szeregach, z panią Anią można było zrobić swoją własną kenkartę, a Antek poprowadził warsztaty z alfabetu morsa.

Po śniadaniu całe gimnazjum zebrało się na apelu, na którym na ręce Komendanta Szarych Szeregów wszyscy złożyli ślubowanie. Podzieleni na zastępy uczniowie udali się w okolice Skałek Twardowskiego. Tam, atakowani przez gestapo, uważając na szpiegów, wykonywali kolejne zadania, do których należało m.in. opatrywanie rannych, przejście przez tor przeszkód, odszyfrowywanie wiadomości, odpowiedzenie na pytania dotyczące działalności Szarych Szeregów oraz odbicie uwięzionych.
Wszystkie zastępy poradziły sobie z zadaniami, a gra okazała się dużym sukcesem organizatorów.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.