Spotkanie z dr Wiktorem Bodnarem

Marzec, miesiąc pracy z Patronem rozpoczęło niezwykłe spotkanie. Dr Wiktor Bodnar, psychiatra, a dla nas przede wszystkim niegdyś dziecko żydowskie ocalone z holokaustu, opowiedział przejmującą historię swojej rodziny oraz księdza, który stanął na ich drodze, by uratować dra i jego rodziców od śmierci.

Ksiądz sam wojny nie przeżył płacąc za ocalenie innych najwyższą cenę. Dla dra Bodnara jest jego prywatnym świętym.

Co ciekawe sesję pytań, która przeciągnęła się znacznie poza założony czas zdominowała tematyka, którą dr Bodnar zajmował się od strony zawodowej, czyli uzależnienia. Mamy nadzieję, że okruch kolosalnej wiedzy naszego Gościa, którym zechciał podzielić się ze gimnazjalistami, posłuży uniknięciu sytuacji, w których mogliby się stać pacjentami takich specjalistów jak dr Bondar

Bookmark the permalink.

Comments are closed.