Rekolekcje Wielkopostne

Ostatnio w naszej Szkole odbyły się rekolekcje Wielkopostne. Prowadził je ojciec Jacek, który przyjechał do nas specjalnie z Bułgarii, gdzie na co dzień prowadzi misje. Całe wydarzenie trwało trzy dni zaczynając do wtorku 15.03.2016. W tym dniu nie było lekcji, ponieważ spotkaliśmy się na Tauron Arenie razem z innymi gimnazjalistami.

Na tym spotkaniu był również m.in. Bp Grzegorz Ryś, który wygłosił konferencję skierowaną nie tylko do młodzieży, zespół Hip-hopu wytańczył współczesną wersję przypowieści o miłosiernym samarytaninie, a ludzie, którzy doświadczyli miłosierdzia, opowiadali drastyczne historie ze swojego życia w celu uświadomienia nam, że Bóg kocha każdego człowieka niezależnie do tego, jak wiele zła uczynił.

Drugiego i trzeciego dnia rekolekcje odbywały się na terenie szkoły. Zamiast lekcji poobiednich spotykaliśmy się w sali kapitulnej, a tam czekał na nas wspomniany wcześniej ojciec Jacek. Ksiądz z Bułgarii opowiadał o miłosierdziu Boga wobec nas i o naszym dla innych. Mówił w sposób bardzo ciekawy i wątpię, żeby komuś te spotkania się dłużyły pomimo tego, że trwały około dwóch godzin, a krzesła w sali kapitulnej są bardzo niewygodne.

IMG_9529

Niestety po tych trzech dniach przyszedł czas na pożegnanie. W podzięce za prowadzenie rekolekcji dla Gimnazjum ksiądz Jacek dostał dwie „Margaretki”(było wielu chętnych).

_MG_1068 _MG_1073

(relację przygotowała Anna Kubinek)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.