REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – ZAWADKA

Dla naszego Gimnazjum tegoroczne rekolekcje wielkopostne zaczęły się już w Środę Popielcową krótkim wprowadzeniem w liturgię obrządku wschodniego.

Na kolejne spotkanie z ojcem Michałem trzeba było jednak czekać aż do poniedziałku. Z drugiej strony było to naprawdę długie spotkanie. Po raz pierwszy Katolickie Gimnazjum Montessori na rekolekcje wyjechało za Kraków.

W ośrodku Grup Apostolskich w Zawadce koło Pcimia ojciec Michał przygotował serię dynamik, których celem było lepsze uświadomienie sobie przez młodzież swoich talentów i możliwości. Wzięliśmy udział w dwóch Eucharystiach, przy czym pierwsza była przygotowana w obrządku wschodnim, co jedynie dla klasy III, uczestniczącej dwa lata temu w wyprawie do Burgas, nie było niczym nowym.

Szczególnym momentem rekolekcyjnego czasu był wtorkowy wieczór. Ojciec Michał zaprosił wszystkich do osobistego spotkania z Jezusem w adoracji oraz spowiedzi. Kilka osób trwało w milczeniu przeplatanym śpiewem aż do godziny 22.00.

Tradycją naszych wyjazdów jest już to, że sami przygotowujemy sobie posiłki. Warto tu wspomnieć o znakomitych naleśnikach zaserwowanych na odjezdnym przez silną grupę głównie trzecioklasistów.

Za czas skupienia ojcu Michałowi z serca dziękujemy. Może następne spotkanie znów w Bułgarii?

Bookmark the permalink.

Comments are closed.