Niebezpieczeństwa w sieci – wykład

Dnia 2 listopada 2016 roku mury naszej szkoły nawiedził silny oddział policji w liczbie 3 członków.

Na szczęście powodem ich przyjścia nie była ani defraudacja funduszy rzędu kilku milionów ani tajemnicze zniknięcie uczniów, tylko wykład pt. „Niebezpieczeństwa w sieci”.

Wykład był oparty na prezentacji multimedialnej i dwóch filmach edukacyjnych. Na początku jedna z funkcjonariuszek poruszyła problem zniesławiania  (o tym był pierwszy film) i bezprawnego wykorzystywania praw autorskich w sieci. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że możemy często nieświadomie łamać prawo.

Kolejnym aspektem poruszonym przez gości był temat wirusów i SMS-owych pułapek czyli niespodziewanych kosztów związanych z SMS-ami. Wynika z tego, że być może nie powinniśmy mieć urządzeń elektronicznych połączonych z siecią, a zwłaszcza tych podręcznych, bo zagrożenia z nimi związane przeważają nad ich zaletami. Bardzo łatwo stracić pieniądze i sprzęt.

Ostatnim zabagnieniem był problem uzależnienia od Internetu. Tym razem zostaliśmy ostrzeżeni przed stratą czasu (i życia) przed komputerem. Właśnie o tym był drugi pouczający filmik.

Z wykładu wynieśliśmy świadomość zagrożeń czyhających na nas ze wszystkich stron netu.

Aniela Smoczyńska

b

Bookmark the permalink.

Comments are closed.