Na kresach nadal żyją Polacy – wykład p. Tomasza Konturka

30.11.2016 odbył się wykład pana Tomasza Konturka pt. „Na kresach nadal żyją Polacy”.

Wykładowca mówił bardzo ciekawie o sytuacji polskich kombatantów żyjących na Kresach, tj. Litwa, Ukraina, Białoruś. Opowiadał o różnego rodzaju akcjach wspierających ich, takich jak „Rodacy bohaterom” czy pomocy szkołom. Razem z wolontariuszami zbierają żywność, którą pakują w paczki i wysyłają do kombatantów. Pokazał nam zdjęcia, na których były uwiecznione wizyty wolontariuszy m.in. na Litwie, Białorusi. Obejrzeliśmy również filmy: jeden z „Wiadomości” o tej akcji, drugi z wizyt na Białorusi, gdzie pokazano bardzo ciężkie warunki, w których żyją byli żołnierze i działacze AK. Były to wizyty świąteczne. Poza paczkami studenci przygotowywali kartki świąteczne z życzeniami.

Wszyscy byli bardzo wzruszeni.

Po kilku pytaniach siostra Barbara zabrała głos (i trzy minuty wykładu :). Po wszystkim pan Tomasz zakończył wykład i rozległy się brawa.

Nina Kubinek

Bookmark the permalink.

Comments are closed.