Międzynarodowy Dzień Wolontariusza u Bonifratrów

Jak co roku, w bonifraterskim szpitalu, odbył się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza połączony z „mikołajkami” (3 grudnia). Zorganizował go brat Leopold Szatkowski, koordynator wolontariatu. Z tej okazji wolontariusze zebrali się w szpitalu braci Bonifratrów aby odwiedzić chorych, podzielić się radością i śpiewem oraz rozdać drobne upominki. W kolorowym orszaku św. Mikołaja uczestniczyli uczniowie katolickiego gimnazjum Montessori im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata oraz gimnazjum nr 72 im. św. Tomasza z Villanova Zgromadzenia Sióstr Augustianek. Grupa wolontariuszy w świątecznych strojach aniołów i pasterzy nawiedzała pokoje przy wtórze pieśni. Każdemu pacjentowi został wręczony symboliczny prezent oraz słowo otuchy wyjęte z Pisma Świętego.
Na zakończenie korowodu czekała na nas pizza oraz słowo brata Leopolda na temat bonifraterskiego wolontariatu.
Zachęcamy so włączenia się w wolontariat bonifraterski! Kalendarz wolontariatu szpitalnego na styczeń 2017 już wisi na szkolnej gazetce!
– Biś i Ania, kl. 1
W każdy pierwszy czwartek w kaplicy szpitala Bonifratrów celebrowana jest Msza św. w intencji wolontariuszy i ich rodzin. Na godz. 17.00 zapraszamy także Rodziców!
– Maurycy, kl. 2.
żródło zdjęć: strona szkoły Gimnazjum nr 72 w Krakowie
Bookmark the permalink.

Comments are closed.