Marsjański krajobraz na Ziemi – opowieści p. Magdy Aleksiejew

Co warto zobaczyć będąc na Hawajach? Dlaczego wyspa Kauai nazywana jest “Wyspą Kogutów”? W jaki sposób podróżować po wyspach i gdzie spać? Kto zamieszkuje Hawaje?

Na te i inne pytania odpowiedziała pani Magda Aleksiejew, która 22 lutego zaliczyła swój wykładowy debiut. Jej prezentacja pod tajemniczym tytułem “Marsjański krajobraz na Ziemi” dotyczyła tegorocznej podróży na oddalone o prawie 12 tys. km Wyspy Hawajskie.  Z plecakiem, śpiąc na plażach w namiocie pani Magda w towarzystwie męża zwiedziła dwie wyspy: Kauai i Maui.Te piękne wyspy nie ograniczają się jedynie do plaż i kurortów. Pani Magda opowiadała o licznych szlakach, wodospadach, kanionie, klifowym wybrzeżu oraz wulkanie, którego krater jest największy na Ziemi (podobno zmieściłby się w nim cały Manhattan). Hawaje okazały się również rajem dla autostopowiczów. W czasie wolnym można pływać z wielkimi zielonymi żółwiami albo obserwować z brzegu humbaki (takie wieloryby).

Bookmark the permalink.

Comments are closed.