Finał projektowy – “Wyobraźnia”

My, jako klasa VII SP, na temat naszego klasowego projektu badawczego wybraliśmy WYOBRAŹNIĘ. Nasze tezy, które próbowaliśmy udowodnić lub obalić to: humaniści mają większą wyobraźnię od ścisłowców, a dzieci od dorosłych.
Na początek zaprosiliśmy eksperta – psychologa, panią Kaję. Powiedziała nam, że nie jest to takie proste odróżnić humanistów od ścisłowców. Mierzenie wyobraźni też nie jest proste. Poddała nam jednakże pomysł, jak można to zrobić. Nasz ekspert zaproponował nam zmierzenie twórczego myślenia. Polega to na wypełnianiu obrazka. Jest to bardzo precyzyjnie punktowany test. Tym sposobem mogliśmy ocenić prawdziwość naszych tez. Okazało się, że faktycznie humaniści mają większą wyobraźnię od ścisłowców, lecz dzieci mają mniejszą wyobraźnię od dorosłych.
W ramach finału projektu zaprezentowaliśmy wyniki naszych badań społeczności szkolnej.

(Zosia W.)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.