Biała Szkoła – dzień II

Drugi dzień zastał niektórych z nas pod namiotami w górze doliny rzeki Ochotnica. Mróz -15 stopni nie zachęcał do wyjścia ze śpiworów. Pomogło rozpalone na szybko ognisko i ogólna mobilizacja by zdążyć do schroniska na poranną mszę.

Po śniadaniu z całą już grupą, korzystając z pięknej pogody, ruszyliśmy na pobliskie Magurki i tamtejszą wieżę widokową. Widok rozciągał się na Tatry oraz najwyższe szczyty Gorców, od Lubania, przez Kiczorę, Turbacz po Gorc i Kudłoń.

Po obiedzie nauczyciele przygotowali dla uczniów projekt Zima. Mogliśmy przyjrzeć się tej porze roku z perspektywy chemika, matematyka, biologa, polonisty, a nawet pedagoga-psychologa.

Na koniec dnia obejrzeliśmy film “Prawdziwa historia” z Antonym Hopkinsem i po ciekawej dyskusji poszliśmy kulturalnie spać, tym razem w ciepłych łóżkach.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.