Wycieczka w Beskid Wyspowy

We wtorek, szóstego września, około godziny 16 zaczął się wyjazd integracyjny, dość dobrze już zintegrowanej klasy drugiej.

Wyjazd odbył się w terminie 6-9.09.2016r. Rozpoczął się wejściem na górę Ćwilin, stromym podejściem zwanym “ścianą płaczu”. Zajęło ono około dwóch godzin. Po wejściu na szczyt rozbito namioty i rozpalono ognisko. Godzinę później grupa poszła spać.

Następnego dnia gdy wszyscy się już obudzili rozpoczęła się długa wędrówka przez dwa szczyty (Grunwald i Czarny dział) ku odległej o 9 km Mszanie Dolnej. Gdy klasa doszła do Mszany, jej droga wiosła ku Biedronce. Po zakupach udali się w stronę drewnianego domku, w którym mieli się zatrzymać na resztę dni. Doszli tam dopiero późnym wieczorem. Wszyscy padli ze zmęczenia i zasnęli.

Nazajutrz klasa rozdzieliła się na dwie grupy. Jedna (bardziej obolała) została w domku i grała w róźne gry, a druga poszła na Luboń. Gdy grupa górska wróciła, odbyła się projekcja filmu “Wstrząs”. Wtedy też powstał pomysł wyjścia na pobliską górę Szczebel, tak, aby zobaczyć wschód słońca. Chętni wyruszyli o 3:15, a reszta spała.

Później nastał piątek. Po śniadaniu, klasa wyruszyła z chatki na busa. W Krakowie byli około godziny 16. Tak skończył się wyjazd integracyjny klasy drugiej.

Gabriela Suryjak

_mg_6537

_mg_6474

_mg_6517

_mg_6534

_mg_6558

_mg_6569

_mg_6593

Bookmark the permalink.

Comments are closed.