Rozpoczynamy!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O 10:00 msza z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, wszystkich nauczycieli i rodziców. Kaplica księży zmartwychwstańców Emaus rzadko kiedy jest tak pełna.

Ojciec Damian, prefekt Szkół Montessori zaprosił w swojej homilii między innymi do tego, by się nie bać i wypłynąć na głębię, gdy zaprasza do tego Jezus, nawet jeśli wydaje się to absurdalne lub po prostu głupie. W końcu Bóg wybrał to, co głupie w oczach świata.

Po mszy wykład inauguracyjny. Zgodnie ze świecką – tym razem – tradycją wygłosił go Kamil Cyganik. Nauczyciel języka polskiego namawiał uczniów gimnazjum, by ich celem w szkole (i nie tylko) był rozwój, czyli podejmowanie tego, co wydaje się przekraczać możliwości. Hasłem szkoły ma być w tym roku wyrażenie „jeszcze nie”. „Jeszcze tego nie umiem, ale…”

Po wykładzie krótkie spotkanie z wychowawcami w klasach i… do wakacji jeszcze tylko 294 dni, 7056 godzin, 423360 minut…

_mg_6296

_mg_6302